Vaata rohkem tooteid
No produts were found.
Meie usume, et looduslik ja tõhus ning jätkusuutlik ja luksuslik saavad käia käsikäes.

.

Pürgime iga päev selle poole, et meie tootmine ja tooted oleksid jätkusuutlikud, loodussõbralikud ning ka head ja turvalised nende kasutajale.

Usume, et läbipaistvus ja ausus on kõige alus. Oleme seetõttu avanud oma uksed sõltumatule sertifitseerimisele.

JOIK Organic sarjast leiab rohkem kui 70 nahahooldustoodet ning esimese Eesti brändina on kõik JOIK Organic sarja tooted sertifitseeritud Ecocerti poolt COSMOS standardi alusel (COSMOS – lühend inglisekeelsest fraasist Cosmetic Organic Standard).

See tähendab, et kõik sarja tooted, nende koostisained ja pakendid, tootmisprotsess ning turundus vastavad COSMOS standardi rangetele nõuetele ning on põhjalikult kontrollitud sõltumatu sertifitseerimisasutuse poolt.

COSMOS standard lähtub neljast põhiprintsiibist:

  • Edendada mahepõllumajandusest pärineva tooraine kasutamist ja austada bioloogilist mitmekesisust;
  • Austada loodust ja keskkonda ning kasutada loodusresursse vastutustundlikult;
  • Kasutada tootmismeetodeid, mis on puhtad ja arvestavad inimeste tervise ning keskkonnaga;
  • Kaasata ja edendada „rohelise keemia“ kontseptsiooni

 

COSMOS standard käsitleb detailselt valdkondi nagu

  •  tooraine ja pakendite valik;
  •  toote koostis ja tootmisprotsess;
  •  tootel esitatav info ja turundus;
  •  ettevõtte keskkonnaalased tegevused.

 

Standardi nõuete täitmist kontrollib sõltumatu asutus – JOIK on valinud selleks maailma juhtiva ja tunnustatuima kosmeetikatoodete sertifitseerimisasutuse Ecocert Greenlife.

 

Imageblock

COSMOS standardil on kaks sertifitseerimistaset, mida on kosmeetikatootele olenevalt selle koostisest võimalik taotleda – COSMOS ORGANIC ja COSMOS NATURAL.

COSMOS ORGANIC märge tootel tähendab, et toode vastab kõigile standardi nõuetele ning lisaks sisaldab ka nõutud mahus mahepõllumajandusest pärinevat toorainet:

  • Vähemalt 95% taimset päritolu koostisainetest peab olema mahepõllumajanduslikku päritolu;
  • Vähemalt 20% kogu toote koostisest peab olema mahe. Erand tehakse mahapestavatele toodetele ning toodetele, mis vähemalt 80% ulatuses on mineraalset päritolu – neis toodetes peab vähemalt 10% toote koostisest olema mahe.

Mahetooraine protsentuaalse koguse osas tasub silmas pidada, et vesi või mineraalsed koostisained nagu näiteks meresool ei saa kunagi olla mahepäritolu. Seetõttu, kuigi need võivad olla tootes olulisel kohal – näiteks kõik kreemid sisaldavad alati arvestatavas koguses vett - ei arvestata neid kunagi mahekalkulatsioonides.

Mahekoostisosade täpne osakaal on ära toodud iga toote pakendil ning ka meie kodulehel toote koostisosade rubriigis.

COSMOS NATURAL märge tootel tähendab, et toode vastab kõigile standardi nõuetele, kuid ei sisalda nõutud mahus mahepõllumajandusest pärinevat toorainet.

COSMOS standardi logo tootel on tarbijale garantii, et kosmeetikatoode on kontrollitud loodus- ja/või mahetoode. Vastav sõnapaar COSMOS ORGANIC või COSMOS NATURAL koos sertifitseerimisasutuse logoga on sertifitseeritud toodetel alati pakendil ära toodud.

Seega, et olla kindel kontrollitud loodus- või mahekosmeetika tootes – otsige pakendilt logo!

Täpsemalt saab COSMOS standardi kohta lugeda siit: https://www.cosmos-standard.org/

Menu

Settings

Vaata rohkem tooteid
No produts were found.
Vali riik